Love & Luck - Jenna Evans WelchTytuł: Love & Luck
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data wydania: 19 września 2018  
Autor:Jenna Evans Welch
Liczba stron: 280

Nastoletnia Addie wraz z rodziną przybywa do Irlandii na ślub swojej ciotki. Na skutek ostatnich doświadczeń dziewczyna swoim zachowaniem nie wykazuje bynajmniej radosnej chęci świętowania. Addie ma złamane serce – dlatego tuż po ceremonii ślubnej planuje odwiedzić we Włoszech swoją serdeczną przyjaciółkę Linę. Zainspirowana książką – przewodnikiem po Irlandii dla złamanych serc –wbrew wcześniejszym planom, postanawia zrezygnować z wizyty we Włoszech, by towarzyszyć swojemu bratu Ianowi i jego irlandzkiemu kumplowi Rowanowi w podroży po Szmaragdowej Wyspie. 

Cała trójka wyrusza w swoją podróż rozpadającym się, pokracznym samochodem, z czułością nazywanym przez właściciela koniczynką. Wyprawa przez dzikie i wyludnione ostępy Irlandii, w specyficznej dla Szmaragdowej Wyspy deszczowej i zamglonej aurze, obfitować będzie w pełne wrażeń przygody, podczas których dziewczyna zrozumie, że ból złamanego serca z czasem może nieco ustąpić, a rany zaczną się w końcu zasklepiać. Co wydarzyło się w życiu Addie, że dziewczyna tak bardzo cierpi? Czy wyprawa przyjaciół dojdzie do skutku i cała trójka dotrze w końcu do mety podróży, by finalnie trafić na ostatni koncert ulubionej rockowej kapeli Iana? Tego koniecznie musicie już dowiedzieć się sami. 

Love & Luck” to druga już powieść autorki Jenny Evans Welch, która zadebiutowała na wydawniczym rynku książką „Love & Gelato”. Podczas lektury krótkiego opisu z łatwością można wysnuć wniosek, iż książka w dużej mierze przeznaczona jest dla nastolatków. Autorka zawarła bowiem w swojej historii sylwetki wchodzących stopniowo w dorosłość nastolatków, którzy borykają się z charakterystycznymi dla tego wieku problemami. Miłosny zawód, odrzucenie czy rozwód rodziców to tylko kilka z wielu dylematów, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie powieści. Nie mniej jednak, poprzez kilka fabularnych uproszczeń, autorka nie obciąża czytelnika wagą poruszanych wątków. 

Powieść „Luck & Love” to historia lekka i przyjemna, niesamowicie ciepła i optymistyczna, bowiem niosąca nadzieję lepszego jutra. Jenna Evans Welch dzieli się ważną życiową wiedzą, o której, w pędzie życia, często zapominamy: to rodzina i przyjaciele są siłą napędową do pokonywania przeszkód,  to w grupie tkwi źródło naszej mocy. Warto więc odłożyć na bok wirtualne komunikatory i otworzyć się na drugiego człowieka, zacząć całym sobą przeżywać codzienność, doceniać lekcje, które daje nam życie. Wzorem Addie odrzućmy powzięty plan i zróbmy coś całkowicie spontanicznego! Na przykład przeczytajmy już dzisiaj „Luck & Love”. :) 
Ocena: 7/10

Za egzemplarz książki do recenzji serdecznie dziękuję: 

https://www.taniaksiazka.pl/

Inne książkowe bestsellery.  


Komentarze

 1. Kiedy będę miała ochotę na lekturę czegoś lekkiego, wezmą pod uwagę ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nic tej autorki, ale lubię tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ani autorce, ale do grupy docelowej też nie należę, więc może w tym rzecz. Raczej się nie skuszę, fabuła mnie nie przekonuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba właśnie podpowiedziałaś mi całkiem niezły pomysł na prezent dla koleżanki zafascynowanej Irlandią ;>

  OdpowiedzUsuń
 5. Na leciutkie czytanie kiedyś chętnie spróbuje :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty