"Przedsmak zła" - recenzja 6 pierwszych rozdziałów"Przedsmak zła" to prequel serii książek o agentce Maggie O'Dell, który już jutro, 14 marca, pojawi się na księgarnianych półkach.

Cała historia rozpoczyna się w chwili, gdy w głuchym i opuszczonym lesie, w Shenandoah w stanie Wirginia, jeden z myśliwych czyha z kuszą u boku na swoją ofiarę. Celem jego ataku nie jest jednak dzikie zwierzę, które może grasować na tych zapuszczonych terenach, a kobieta, którą mężczyzna atakuje z ukrycia. 

Dwa tygodnie później agentka Maggie O'Dell, która dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu i niesamowitym analitycznym zdolnościom, zdążyła wyrobić sobie uznanie i renomę znakomitej profilerki w swojej branży, otrzymuje kolejne skomplikowane zlecenie. Tym razem ma zająć się sprawą dwudziestojednoletniego Davida Robardsa, którego przyczynę śmierci ustalono jako nierozwiązaną.

W tym samym czasie profilerka towarzyszy zaprzyjaźnionemu agentowi w autopsji, odsuwając sprawę Davida Robardsa na bok. Denatką jest kobieta, której ciało znaleziono w hrabstwie Shenandoa. Sprawa nie przybierałaby znamion morderstwa, gdyby nie fakt, iż kobiecie odcięto jeden z palców u nogi. Wszystko wskazuje na to, iż mordercą nie jest amator, tylko prawdziwy weteran, bowiem w nagrodę za wykonane zadanie, zabiera ze sobą łup w postaci fragmentu ciała zamordowanego. 

Czy te dwie sprawy są z sobą w jakiś sposób powiązane? Czy genialna agentka O'Dell po raz kolejny udowodni swój talent i ustali profil mordercy, który umożliwi schwytanie winnego? Tego i ja nie wiem, ale już teraz, po lekturze sześciu rozdziałów książki mogę stwierdzić, iż zapowiada się trudne i skomplikowane śledztwo, które sugerować może, iż nie będzie nudno i przewidywalnie. 

Egzemplarz książki wraz z fantastycznymi gadżetami możecie zamówić tutaj: www.alex-kava.pl 

Komentarze

 1. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki ale mam w planach to zmienić, ponieważ słyszałam o jej książkach wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również mam w planach twórczość tej autorki. Jest o niej głośno :)


  Pozdrawiam,
  toukie z ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Już nie mogę doczekać się tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam nazwisko, ale nie czytałam, może kiedyś mi wpadnie w ręce.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty