Książki, które trzeba przeczytać!

Dziś wpis bardzo, bardzo książkowy, zestawiający bowiem całkowicie subiektywną listę tytułów, które pojawią się na księgarnianych półkach w ciągu najbliższego miesiąca i które, w mojej opinii, warto przeczytać. Oto one:


 1. Harry Potter. Podróż przez historię magii  
  Nieocenione źródło rzetelnej wiedzy i cenny skarb dla każdego fana Harry`ego Pottera!
  Bogato ilustrowana książka towarzysząca wystawie Biblioteki Brytyjskiej zorganizowanej na dwudziestolecie wydania `Harry`ego Pottera i Kamienia Filozoficznego`. Obok ciekawostek z zakresu historii magii, astronomii, zoologii, botaniki, wróżbiarstwa, eliksirów i alchemii, album zawiera przepiękne prace autorstwa Jima Kaya, które ukazały się w ilustrowanych wydaniach serii - szkice, studia oraz ostateczne wersje podobizn profesorów Hogwartu, magicznych istot i nie tylko. Bezcenne są materiały z prywatnej kolekcji J.K. Rowling, w tym niepublikowane dotąd ilustracje i odręczne zapiski autorki.
  Premiera: 15.02.2018
   

  2.


  Pasażerka
  Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Czy Tanya Dubois zabiła swojego męża? Nawet ona tego nie wie, stojąc nad jego zwłokami. Nie pamięta co wydarzyło się wcześniej, nie ma pojęcia, czy to ona zepchnęła go ze schodów. Ogarnięta paniką, wybiega z domu wsiada do samochodu i rusza na oślep przed siebie. Potem nie ma już wyboru: jej ucieczka oznacza przyznanie się do winy, nie pozostaje jej więc nic innego jak kluczyć, mylić tropy, przybierać fałszywe tożsamości. W miarę upływu czasu nabiera coraz silniejszego przekonania o swojej niewinności, ale czy zdoła zebrać dowody, które to potwierdzą?
  Premiera: 21.02.2018


  3. 

  Historia złych uczynków
  Połączyła ich miłość? Pożądanie? Przeznaczenie? A może zło, które wydarzyło się dużo wcześniej? Gdy ukochany mężczyzna nagle znika, zrozpaczona Nina zaczyna poszukiwania, które prowadzą ją do starego domu w przedwojennym letnisku, w którym dawno temu ktoś popełnił zły uczynek. Niejeden.
  Premiera: 28.02.2018 


  4. 

  Dzień ostatnich szans
  Lane jest ambitnym siedemnastolatkiem, który ma zaplanowaną przyszłość - jest w niej miejsce na prestiżowy uniwersytet, ale nie na chorobę. Mimo zdiagnozowania u niego lekoopornej gruźlicy postanawia żyć, jak gdyby nic się nie zmieniło. Pobyt w ośrodku dla chorych Latham House traktuje jak przymusowe wakacje. Sadie na przekór chorobie beztrosko chwyta każdy dzień. Dla wielu osób ośrodek jest jak więzienie, ona znalazła tutaj swoje miejsce. Tu stała się artystką, która wraz z przyjaciółmi stworzyła małą, bezpieczną przystań. Znajomość z Sadie pomoże Lane`owi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie priorytety są zupełnie inne. Gdy choroba się zaostrza, żadne z nich nie dopuszcza do siebie myśli, że każda chwila może być tą ostatnią.

  Nowa książka autorki bestsellera `Początek wszystkiego` to utrzymana w duchu powieści Johna Greena przejmująca, ale i dowcipna historia o życiu wbrew ciężkiej chorobie i o szansach, które mają swój termin ważności.
  Premiera: 28.02.2018


  5.


  Domek na drzewie
  Chciałam jedynie podążać za głosem swojego serca. Zamiast tego zgubiłam swoją duszę...
  Chciałam wyznać mu swoje sekrety, a przypadkowo stał się jednym z nich. Chloe Rivers nie sądziła, że będzie miała tajemnice przed swoim najlepszym przyjacielem, ale nie mogła też przypuszczać, że się w nim zakocha. Kiedy w końcu zdecydowała się wyjawić mu swe uczucia, chłopak ją odrzucił.

  Gavin Rhodes nie spodziewał się zdrady. Chloe od zawsze stanowiła jedynie zakazaną fantazję - była słodka, piękna, kusząca. Jednak, gdy w końcu nadarzyła się okazja, chłopak popełnił swój największy błąd. A teraz jest już za późno... Cztery lata po katastrofalnej tragedii ścieżki życiowe Chloe i Gavina ponownie się krzyżują. Młodzi, ścigani błędami przeszłości, muszą pogodzić się z tym, co ich spotkało. Walczą przy tym z emocjami, które prowadzą ich wprost do miejsca, w którym rozpoczęła się cała ta historia...Do domku na drzewie...
  Premiera: 7.03.2018


   6. 


  Przypadek
  Były dziennikarz Marcin Faron rozpoczyna pracę w Medilleku, gdzie zamierza udowodnić swoją wartość i wywalczyć dobrą pozycję w zespole agresywnych młodych wilków. Jest ich pięcioro, a tylko jedno z nich osiągnie swój cel. Walka o pozycję lidera i tym samym o przenosiny do berlińskiej centrali firmy nabiera rumieńców po śmierci dotychczasowego kapitana zespołu. Głupia, przypadkowa śmierć nie budzi specjalnych kontrowersji. Wręcz przeciwnie - mobilizuje do walki. Jednak gdy w kolejnym dziwnym wypadku ginie druga pracownica, atmosfera gwałtownie gęstnieje, a Marcin Faron zaczyna interesować się tajemnicami firmy.

  Czy nazywanie produktów Medilleku trucizną to tylko czarny PR konkurencji? Agresywne protesty pod siedzibą firmy coraz częściej kończą się krwawymi awanturami i brutalnymi napaściami na pracowników. Walka o miejsce w hierarchii jest drapieżna, ale gdy celem staje się przeżycie, reguły gry się zmieniają. Czy nagłe zgony młodych pracowników Medilleku są wynikiem zemsty? Jeśli tak, to czyjej? A może zaistniała tragiczna sytuacja to tylko jeden wielki przypadek?
  Premiera: 7.03.2018


  7. 

  Cień matki
  Sekrety rodziny O`Neill wychodzą na jaw, a prawda przynosi nadzieję, która rozświetla cienie przeszłości. Annie O`Neill była kochającą matką i żoną. Wszyscy mieszkańcy Kiss River kochali ją za wielkie serce. Annie posiadała jednak pewną mroczną tajemnicę, która ujrzała światło dzienne dopiero wiele lat po jej tragicznej śmierci.

  Lacey O`Neill, córka Annie, przez dwanaście lat we wszystkim naśladowała matkę. Aż wstrząsająca prawda, którą w końcu ją poznała, zachwiała fundamentami jej życia. Kolejnym ciosem była śmierć bliskiej przyjaciółki z dzieciństwa. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłej Lacey została prawną opiekunką jedenastoletniej Mackenzie, córki Jessiki. Teraz, chcąc nie chcąc, musi odnaleźć się w roli matki. Skomplikowane życie uczuciowe Lacey oraz dwóch mężczyzn zabiegających o jej względy na pewno nie ułatwiają zadania. Tym bardziej, że Mackenzie niczego nie zamierza jej tego ułatwić, ani tym bardziej swojemu ojcu, którego poznała dzięki nowej opiekunce.
  Tymczasem morderca Annie za dobre sprawowanie wkrótce wyjdzie na wolność. O`Neillowie i całe Kiss River postanawiają do tego nie dopuścić. Najtrudniejsze wyzwanie czeka Lacey. To ona będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i wybrać pomiędzy zemstą i przebaczeniem, lękiem i miłością.
  Premiera: 6.03.2018


  Luty/początek marca zapowiada się bardzo obiecująco. A Wy zwróciliście szczególną uwagę na jakiś tytuł? 


Komentarze

 1. "Pasażerka" u "Domek na drzewie" przyciągnęły moją uwagę :)

  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno skuszę się na najnowszą Chyłkę i jeszzce kilka innych pozycji. Na powieści z wpisu na razie jakoś nie mam ochoty, ale do ich premiery zostało jeszcze trochę czasu, więc może zmienię zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm... Z jednej strony mnie kusi ten nowy tytuł o Harry'm, z drugiej mam już tyle książek co do tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeci, czwarty i ostatni tytuł bardzo mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nic z tej listy nie znam, ale czekam na Twoje opinie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno Harry Potter mnie zainteresował, chociaż mam już wrażenie, że jest to wszystko po to by wycisnąć jeszcze trochę kasy z tej... "marki". Ponadto "Domek na drzewie" mnie zainteresował. Oprócz tego mam jeszcze swoje typy, których tutaj nie ma czyli wznowienie serii o Kate Daniels na przykład :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybrałaś książki, które też bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Dzień ostatnich szans" i "Domek na drzewie" to lektury, które mnie interesują z powyższej listy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Historia złych uczynków może być bardzo ciekawa. Pozdrawiam serdecznie ;]

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka z punktu pierwszego ostatnio często miga mi przed oczami, ale mam pewne obawy względem tej pozycji. Albo będzie to naprawdę fajne uzupełnienie serii, albo kolejny bubel, których niestety sporo ze świata Harry'ego.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty