Tajniki DIY

W dobie powszechnego konsumpcjonizmu i nieustannej rynkowej konkurencji coraz trudniej odnaleźć na sklepowych półkach produkty, w składzie których znajdowałyby się naturalne składniki. W większości dominują bowiem niezdrowe konserwanty, które choć mają zbawienną moc przedłużania życia produktu, to niekoniecznie dobrze wpływają już na nasze zdrowie. 

Nic więc dziwnego, iż uwaga coraz większej ilości ludzi skupia się na naturalnych wyrobach i półproduktach, hodowanych uprzednio w domowych ogródkach i szklarniach. I o ile zainteresowanie społeczeństwa składem wyrobów spożywczych jest już powszechne i naturalne, to w kwestii kosmetyków, powrót do babcinych receptur niejednego jeszcze może zdziwić. 

W swojej najnowszej książce „Tajniki DIY” znana blogerka Red Lipstic Monster przekonuje, iż domowej roboty produkty mogą być nie tylko źródłem naszej satysfakcji, ale z biegiem czasu mogą stać się pasją, a nawet  stanowić trwały fundament pod zupełnie nowy styl życia, wcale nie uszczuplający nasz czas i portfel.
Autorka książki już na wstępie podkreśla, iż  we wszystkich proponowanych przez siebie recepturach, zawarła ogólnodostępne, niedrogie składniki, z których, przy niewielkiej porcji pracy i cierpliwości, da się stworzyć zupełnie niesamowity produkt. 

Książka podzielona jest na trzy różne działy: DIY kosmetyczne,  DIY przechowywanie i organizacja oraz DIY prezenty, w których znajdziemy specjalne receptury, przypisane do powyższych kategorii. Osobiście zachwyciły mnie wszystkie urodowe pomysły i przepisy, wykorzystujące naturalne składniki. 

Od tych powszechnych przepisów wykorzystujących odżywcze właściwości miodu i awokado, czy kurze białko do walki z zaskórnikami kurze białko, po już mniej znane maseczki z węglem czy specjalne pasty oczyszczające dla skóry problematycznej. Oczywiście specyfiki do twarzy do tylko część całego zbioru przepisów kosmetycznych. Jestem przekonana, iż niejedną kobietę zachwycą receptury na pachnące kule do kąpieli czy delikatne peelingi do ciała. 

Dla bardziej praktycznych i zorganizowanych osób, z zacięciem artystycznym, świetnym wyborem okażą się rozdziały poświęcone tworzeniu różnorodnych organizerów i pudełek, ozdób i prezentów. Jedynym ograniczeniem przy ich powstaniu  jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Jeśli preferujecie więc oryginalne i nieszablonowe dekoracje, ta książka jest niekłamanym źródłem wielu ciekawych pomysłów. 

Oczywiście tak osobliwy poradnik, pobudzający w różnym stopniu wrażliwość i artyzm odbiorcy, musi mieć równie nieszablonową oprawę. Liczne fotografie, nie tyle samych składników, co przede wszystkim wyrobów gotowych, wielokrotnie inspirują, a twarda  okładka oraz gruby kredowy papier sprawiają, iż książka przepięknie prezentuje się w biblioteczce. W mojej opinii „Tajniki DIY” to książka, która choć w sprzeczności z szybkim tempem obecnych czasów, każe zatrzymać się i pochylić na parę chwil nad wykonywaną pracą, to jak nic innego, uruchamia wyobraźnię, zobowiązując do kreatywności i pomysłowości.
Ocena: 10/10!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję: 

https://bookmaster.com.pl/
Komentarze

 1. Przydatny post, książka wydaje się ciekawa :D! Zapisałam sobie linka i w przyszłości może ją kupię :)!

  loveanimalsi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie myślę, że dwa działy tej książki mogłyby mnie zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przymierzam się, żeby sprawić sobie tą książkę
  ja-sie-dystansuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej się nie skusze na poradnik, ale fakt sama staram się wykonywać produkty z rzeczy dostępnych na moim ogrodzie czy sadzie, ale coraz trudniej uchować coś nie stosując oprysków :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa, czy skorzystałabym z porad zawartych w tym poradniku. Nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej książki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla kogoś kto się interesuje tematem ta książka jest na pewno bardzo wartościowa.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty