Pokochaj swoje ciało


Poznaj najlepszy przepis na to, by być piękniejszą, zdrowszą i szczęśliwszą kobietą. 

W swojej najnowszej książce Talia Fuhrman, córka znanego lekarza, Joela Fuhrmana, podejmuje temat zdrowej diety, opartej przede wszystkim na spożywaniu pokarmów roślinnych, która docelowo zapewniać mają zdrowie, siłę i promienny uśmiech. Propagatorka zdrowego, nieprzetworzonego jedzenia, z niezwykłą pasją przybliża nam korzyści płynące ze spożywania warzyw i owoców, popierając wszystkie swoje wywody, przeprowadzonymi przez naukowców, licznymi badaniami i doświadczeniami. 

Autorka, jak chyba każda kobieta, przechodziła w swoim życiu okres zwątpienia, niezadowolenia z własnego ciała, czy w końcu braku pewności siebie. Dopiero rady ojca, stopniowo wcielane w życie, otwarły furtkę do odkrycia wewnętrznego źródła piękna. Autorka, w swojej książce, zatytułowanej „Pokochaj swoje ciało”, dzieli się z czytelniczkami, nie tylko bogatym doświadczeniem i stopniowo zgłębianą  wiedzą, dotyczącą prawidłowego odżywiania, co przede wszystkim udziela inspirujących i ciekawych wskazówek.

„Pokochaj swoje ciało” to jednak nie tylko zbiór porad dotyczących zdrowego trybu życia czy sposobów na zwielokrotnienie poczucia własnej wartości, co przede wszystkim zestaw ciekawych informacji na temat spożywanego przez nas jedzenia. Autorka obala mity w sferze pokarmu roślinnego, który wbrew powszechnej opinii, zastąpić z sukcesem może porcję niezbędnego białka, pobieranego dotychczas z potraw mięsnych. Przedstawione w książce dowody, w postaci przeprowadzonych przez naukowców badań, pozwoliły rozprawić się z mitami, mylnie zakorzenionymi w moim światopoglądzie, a nawet otworzyły oczy na tematy dotyczące tzw. zdrowego żywienia i diet odchudzających.

„Pokochaj swoje ciało” nie jest jednak typowym, pouczającym poradnikiem, który za sprawą kilku oklepanych frazesów, ma w sposób nagły i cudowny zmienić nasze życie. Wiedza i doświadczenie autorki przekazywane są bowiem z ogromną pasją, zachowując przy tym również należyty szacunek czytelnikowi. Talia Furman nie zmusza nas bowiem do przeprowadzenia nagłych, rewolucyjnych zmian w naszym życiu. Autorka tylko podsuwa czytelnikowi inspirujące porady i wskazówki, które ułatwić mają zdobycie upragnionej, zdrowej sylwetki czy pozwolić rozwinąć pozytywne myślenie i pewność siebie. 

Warto również wspomnieć, że recenzowana książka to prawdziwa skarbnica ciekawych, zdrowych przepisów na pyszne dania. Pyszny deser? Najlepiej spróbować więc bezgrzesznych truskawek w gorzkiej czekoladzie! A może masz ochotę na bardziej pożywną potrawę, w postaci smakowitych bezmięsnych burgerów z czarnej fasoli? Wybór należy do Ciebie! Tylko pamiętaj – kiedy przeczytasz tę książkę, zrozumiesz, że odkrywanie wewnętrznego piękna, wymaga niezbędnych zmian i wyrzeczeń. 
Ocena: 9/10

Recenzja napisana dla portalu:

http://dlalejdis.pl/artykuly/pokochaj_swoje_cialo_recenzja
 Komentarze

 1. Właśnie głównie ze względu na przepisy mogłabym się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem za poradnikami, ale ten może być ciekawy :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. aaa zaraz chyba się zaopatrzę w tę książkę.
  Na ogół nie lubię takich pozycji, ale ta wydaje mi się fajna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od czasu do czasu czytam takie publikacje, więc nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dosyć takich publikacji (chwilowo)
  Nowa odsłona Artemis Shelf, to:
  RECENZJE Z PAZUREM
  www.recenzjezpazurem.pl
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie korzystam z takich książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie sięgam po poradniki, dlatego ten chyba również sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty