Nowości, nowości...

 Puk puk. Widzieliście już może zapowiedzi wydawnicze na najbliższy miesiąc? Mnie aż ciarki po plecach przechodzą, gdy widzę te wszystkie świetnie zapowiadające się tytuły. Jako że Wydawnictwo Feeria zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, dziś chciałabym Wam przedstawić 3 najbliższe premiery:

Po pierwsze, II tom serii - "Kuracja samobójców", na który czekam z ogrooooooomniastą niecierpliwością. I część pozytywnie zaskoczyła mnie niebanalną fabułą, świetnie wykreowanymi bohaterami i intensywnie prowadzoną akcją. Słowem - genialna książka!


"Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć...Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę. I istnieje tylko jedna dawka. "


Kolejny tytuł, na który czekam z równie wielką ciekawością, to "Złe dziewczyny nie umierają". Spójrzcie na zarys fabuły. Brzmi intrygująco, prawda? 


"Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje...

Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to byłdopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa... słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok.

Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem. Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?"


I ostatni tytuł - "Armada" - czyli totalna niewiadoma, tym bardziej, że bardzo rzadko sięgam po literaturę science fiction.


"Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody… W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.

Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?

Radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko w jednej powieści, której nie daje się odłożyć na bok."

Skusicie się na któryś tytuł? :) 

Komentarze

 1. Czekamy na "Złe dziewczyny nie umierają" :)

  Pozdrawiamy! :*

  Zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej ciekawi mnie "Złe dziewczyny nie umierają" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Armada" może być fajna :) Do "Złe dziewczyny nie umierają mnie jakoś nie ciągnie, a pierwszej części "Kuracji samobójców" nie czytałam, więc...
  Buziaki!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa pierwsze już do mnie jadą i nie mogę się ich doczekać! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza książka najbardziej mnie interesuje, choć przede mną jeszcze pierwszy tom tej trylogii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie z Feerii zainteresowała Trawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żadna z powyższych. Ja czekam jedynie na ''Czy wspomniałam, że Cię potrzebuję?''.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle nowości się pojawia w ostatnich dniach. Wszystko mnie kusi...

  OdpowiedzUsuń
 9. Z Feerii czekam na Trawę :) A o liczbie nowości styczniowych nie dyskutujmy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie widzę nic dla siebie..

  OdpowiedzUsuń
 11. Poznałabym I tom pierwszej pozycji :D Ciągnie mnie do niej

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie mogę się doczekać aż przeczytam te trzy pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ci samobójcy mnie intrygują :) Niestety albo i stety jestem jeszcze przed pierwszym tomem :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty