Smak dzieciństwa: Zapiski luzaka. Pogromca nudyZnacie niesfornego Natana, który oprócz niespotykanego talentu do pakowania się w kłopoty, usposabia również wszystkie te cechy, które bez wątpienia nie są tolerowane przez nauczycieli  w szkole? Nie? Nie ma problemu. Luzak Natan, w swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Pogromca nudy”, niejednokrotnie złoży Wam przysługę, gwarantując porcję świetnej zabawy, czy to podczas nudnych zajęć w szkole, czy w trakcie deszczowej, przygnębiającej pogody. Jesteście zainteresowani? No to do dzieła! 


„Pogromca nudy” to przede wszystkim świetna alternatywa dla wszelkiego rodzaju łamigłówek, krzyżówek czy kolorowanek. Tu, wszelkie gry rozrywkowe, zebrane są w niewielkiej książeczce, która nie tylko uwalnia naszą kreatywność, ale przede wszystkim zmusza do szybkiego rozruszania szarych komórek! Przykład? Nieposłuszny Natan trafił ponownie do szkolnej „kozy”. Twoim zadaniem jest uratowanie kolegi, w zamian za piętnaście dowolnie wymyślonych słów, tworzonych przy wykorzystaniu liter jedynie z krótkiego zwrotu „odsiadka w kozie”. Siad, woda, kod… Brzmi nieźle, prawda? :)
 

A teraz pora cofnąć się kilka, kilkanaście lat wstecz do czasów beztroskiego dzieciństwa. Pewnie niejednokrotnie wówczas marzyłeś, by zostać superbohaterem i posiadać wszystkie te niezwykłe moce, prawda? Czas więc wsłuchać się w uśpiony głos wyobraźni i wymyślić supermoce, które chciałbyś szczęśliwie posiadać! Warto jednak podkreślić, że ”Pogromca nudy” to nie tylko główkowanie i logiczna praca, bowiem książka umożliwia również swobodne bazgrolenie, kolorowanie, tworzenie komiksów i wiele, wiele innych czynności, które niepostrzeżenie zabijają nudę. 


Ta specyficzna, trochę nietypowa publikacja, to nie tylko idealna propozycja dla dzieci. To również świetny tytuł dla zmęczonych, spragnionych ciszy w domowych pieleszach rodziców, którzy podstępem zmuszą w ten sposób swoje dzieci do kreatywnej i konstruktywnej zabawy! Polecam!

Ocena: 7,5/10

Za egzemplarz książki do recenzji serdecznie dziękuję:
Komentarze

 1. Nie znam tej książki, ale bardzo mnie zaintrygowała. Widzę tu pomysły do swego cyklu 'Literkowo". Zapisałam sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. O! Mam już pomysł na prezent świąteczny dla synków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująca pozycja dla twórczego szkraba. :) I jeszcze napisana z humorem. No, to może być faktycznie dobry sposób na nudę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja pociecha jeszcze nie umie czytać, więc powyższa książeczka raczej nie dla niej, ale może za kilka lat?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam jeszcze Natana, ale chętnie to zmienię. Coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja poza tematem zapraszam do udziału w konkursie: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/dzis-premiera-dziedzica-r.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książka dla maluchów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe.... Będę polecać zatem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój 8-letni brat uwielbia takie książki, więc na pewno rozejrzę się za "Zapiskami luzaka". :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba niestety nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty