PROJEKT MAŚLANA - CZAS START!

Wejdź w nieznany, mroczny i psychodeliczny wymiar, który dla jednych jest czymś normalnym a dla innych nocnym koszmarem. Poznaj świat Maślany - pierwszego, polskiego zabójcy władającego lepiej mieczem niż ojczystą mową.


Całkiem niedawno na moim blogu pojawiła się recenzja debiutanckiej książki Michała Krupy "Cześć, mam na imię Michał", która z niesamowitą realnością, przedstawia tragiczny portret hazardzisty. Dziś chciałabym Was szczerze zachęcić do udziały w projekcie, który ma na celu wesprzeć wydanie najnowszej książki autora. Szczegóły poniżej! 

"Książka, a raczej cykl przedstawia przygody polskiego, płatnego zabójcy. Jest on typowym samotnikiem. Nie posiada przyjaciół ani nawet znajomych. Jest jednak znanym i cenionym mieczem dla którego honor i doprowadzenie zlecenia do końca, jest najważniejsze. Maślana to może nie najbardziej trafne przezwisko dla kogoś takiego jak on, ale tak to już jest, gdy powie się coś nieprzemyślanego. Tylko raz powiedział zdanie "Pójdzie jak po maśle" do jednego ze swoich klientów i masz babo placek.
Maślana, mimo swojego przezwiska, ma wysoką renomę i znany jest z tego, że nie wtyka nosa w nie swoje sprawy. "Życie jest proste i nie należy go sobie komplikować". Między innymi tak brzmi jedno z jego praw życiowych. Niestety, przyjmując zlecenie od mafiozy, które brzmiało "Pilnuj tej drogi leśnej i każdego kto się na niej pojawi zabij", życie Maślany komplikuje się do granić absurdu. Miecz wsparty bagnetem oraz niespodziankami ukrytymi w wielkim, skórzanym płaszczu, będzie miał wiele pracy walcząc najpierw z potworami-ludźmi, zmienionymi pod wpływem pewnego specyfiku, potem samymi ludźmi Wiciewskiego - owego mafiozy. 

Na to wszystko wchodzą inwestorzy z Izraela ze swoimi Żydami ninja, policjanci posiadającymi ogromną siłę rażenia i... Magdalena. To dla niej Maślana z pozoru zimny człowiek, rzuci się w wir walki. To dla niej poświęci pieniądze i wolność oraz zaryzykuje własne życie. Czyżby lód w sercu zatwardziałego mordercy zaczął kruszeć? Czy jest możliwe by Maślana - stary kawaler i samotnik, mógł zakochać się w Pani naukowiec, odpowiadającej za stworzenie ów potwornych ludzi, mordujących w dzikim szale wszystkich dookoła siebie?

Poznaj świat w którym życie ludzkie warte jest tyle, ile ktoś za nie zapłaci. Wejdź w nieznany, mroczny i psychodeliczny wymiar który dla jednych jest czymś normalnym a dla innych nocnym koszmarem. Poznaj świat Maślany - pierwszego, polskiego zabójcy władającego lepiej mieczem niż ojczystą mową."KILKA SŁÓW O MNIE
Literatura była i jest dla mnie ważnym elementem życia. Od jakiegoś czasu próbuję sił jako pisarz, choć może to zbyt poważne określenie. Nie jestem profesjonalistą, ale pasję mam równie wielką jak oni.Jak do tej pory napisałem i wydałem dwie książki, które znalazły swoje miejsce w księgarniach. "Cześć, mam na imię Michał" i "Łosoś norwesko-chiński". Jestem także autorem opowiadań z którymi można zapoznać się między innymi na stronie internetowej Fantastyki oraz moim, autorskim blogu michal-krupa.blog.plNA CO ZBIERAM FUNDUSZE?
Nawiązałem kontakt z wydawnictwem Psychoskok, które skłonne jest pokryć połowę kosztów związanych z wydaniem książki. Całość to 5850 zł. Moja część, na którą zbieram fundusze, pokryje:

 • korekta i redakcja techniczna 
 • skład i łamanie 
 • okładka 
 • druk 
Razem 2 925 zł brutto (Prowizja portalu, operatora płatności oraz doliczony podatek dochodowy wynoszą dodatkowo 904,72 zł)

CO W ZAMIAN?
Każdy kto zasili projekt, niezależnie od kwoty otrzyma podziękowania drogą meilową oraz pojawi się na liście darczyńców ogłoszonej na profilu na Facebook oraz blogu autorskim.
 • Przy wpłacie od 30 do 50 zł - książka w formacie PDF
 • Egzemplarz książki z dedykacją autora otrzyma osoba której wpłata wyniesie od 50 do 100 zł
 • Osoby/firmy wpłacające od 100 do 500 zł, mogą być pewne, że ich nazwisko/ nazwa firmy, pojawią się na okładce książki.
 • Dla osób/firm wspierających projekt kwotą 500 zł i większą, przeznaczone będzie specjalne miejsce na okładce na ich nazwisko, lub logo firmy.
 • Dodatkowo informacja o mecenasach sztuki dotrze do portali społecznościowych wraz z wydaniem książki.


Zachęcam Was szczerze do udziału w projekcie, bowiem szkoda, żeby  ta wspaniała historia nie trafiła w ręce czytelników, a niesamowity talent autora nie został doceniony! Tym bardziej, że już sam jego debiut oceniłam na wysokie 9/10!:) 
Więcej o projekcie tutaj

Komentarze

 1. Czytałam już o tym projekcie na innym blogu i wydaje mi się ciekawy. Jednak nie przyłączą się, za mało funduszy mam, żeby tak "szastać" :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że uda się zebrać pieniądze, w końcu sporo trzeba uzbierać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety mam mało pieniędzy, więc nie mogę pomóc :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też trzymam kciuki, aby udało się zebrać pieniądze. To smutne, że wydawcy nie chcą wydawać dobrych książek :( Ja niestety obecnie nie mogę wpłacić :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogłabym się podjąć korekty, ale w pracy ledwo wyrabiam na zakrętach. Na razie nie mam czasu. Ale trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny projekt! I choć książek tego pana niestety jeszcze nie miałam przyjemności poznać, będę mocno trzymała kciuki, żeby udało się panu Michałowi, zebrać potrzebne fundusze. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy projekt, swoją drogą fajny mamy kraj, w którym trzeba uciekać się do takich sposobów wydania książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy projekt, chociaż trochę trudny do zrealizowania, bo ludzie nie są zbyt chętni wspierać finansowo coś, czego nie znają. Tak przynajmniej zauważyłam z moich obserwacji, ale mam nadzieję, że się mylę. Życzę powodzenia autorowi!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest taka strona - polakpotrafi.pl , gdzie tego typu akcje szybko się ucieleśniają.


  Życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo sympatyczny nagłówek :) Zapada w pamięć :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty