I TY MOŻESZ CZYNIĆ CUDA!


Czy wierzysz w niezwykłą moc oddziaływania myśli na jakość życia? Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoje codzienne podejście do siebie i innych, uwalnia mimowolnie energię, odpowiedzialną za kreowanie rzeczywistości? Czy w końcu pragniesz poddać się niezwykłemu uczuciu szczęścia, które z dnia na dzień, coraz szerzej wypełniać będzie Twoje życie, w zamian za wyzwolenie myśli z zatruwającego je gniewu i strachu? Otwórz więc swoje serce i umysł na nowe, kwitnące zmiany i oczekuj istotnych przełomów w swoim życiu, które przybiorą oblicze największych cudów!"Możesz czynić cuda" to autorski program rozwojowy Gabrielli Bernstein, twórczyni wielu książkowych bestsellerów i członkini elitarnego grona New York Timesa, która zainspirowała miliony ludzi na świecie do potężnych zmian w życiu, poprzez odrzucenie wszelakich ograniczających ich strachów oraz przyjęcie największej postawy miłości i wybaczenia, w celu udoskonalenia swojego życia.

Autorka oferuje czytelnikowi czterdziestodniowy kurs oczyszczania, podzielony na sześć rozdziałów, po jednym na przypadający na każdy tydzień kursu, w którym przekazuje jak przeprogramować swój dotychczasowy sposób myślenia, pełen obaw, uprzedzeń i strachu, na innowacyjny, pełen miłości i wiary. Każdy kolejny rozdział, koncentrujący się na zupełnie innej sferze życia, przybliża czytelnika do osiągnięcia prawdziwej pełni szczęścia. Ćwiczenia, zawarte w kursie, mają na celu, przede wszystkim, wzmocnienie Twoich mentalnych muskułów, poprzez codzienne dokonywanie samorefleksji i wyciszenia w wybranym przez Ciebie miejscu. Autorka wielokrotnie podkreśla, iż dotychczasowy schemat myślenia, który przez obecność pewnych przyjętych zasad, istnieje w świadomości ludzkiej już od narodzin, będzie chciał przebijać się nieustannie w Twoim życiu, nieraz utrudniając walkę o spokojne życie w prawdziwym szczęściu. Przyjmując przez lata z otoczenia wszechobecny strach, niezwykle trudno w kilka tygodni przekreślić swoje wewnętrzne hamulce i dać się ponieść skrzydłom nadziei. Z pewnością potrzeba siły, cierpliwości i szczerej chęci, która jest gwarancją osiągnięcia celu. 

Gabrielle Bernstein, opiera swój autorski program rozwojowy, na niezwykłej sile miłości, która wykluczać ma toksyczne urazy i zazdrość. Autorka, oddaje sile miłości cudowną moc oddziaływania na nasze życie, poprzez pozytywne fluidy i energię, które niosą nieustannie za sobą kolejną porcję dobra. Radość i szczęście jest otwartą furtką do czynienia cudów, ale tylko wtedy, gdy nasze myśli nie są skażone wrogością wobec siebie samego i innych. To jak traktujemy siebie, czy odnosimy się do własnego ciała z należytym szacunkiem i troską, ma niebagatelny wpływ na nasze powodzenie w życiu, bowiem pojawiające się w głowie myśli, ich rosnąca energia, nieustannie oddziałuje na sferę fizyczną. 

Książka „Możesz czynić cuda” nawet jeśli niekoniecznie wprowadza do naszego życia zauważalne zmiany, które rzutują na dalszym poczuciu spełnienia i szczęścia, to niewątpliwie oferuje czytelnikowi nowy, ulepszony schemat myślenia, który pozwala, po prostu, docenić cud, jakim jest życie. Ile razy bowiem w ciągu dnia podziękowałeś szczerze za wszystko co posiadasz? Ile razy zatrzymałeś się w swoim szaleńczym, nieustannym biegu, by móc na chwilę przysiąść i w końcu prawdziwie docenić piękno przyrody roztaczające się tuż za Twoim oknem? Niby zwykłe, proste gesty, które zdawać by się mogło, że nie mają większego wpływu na nasze szczęście. Ale czy właśnie te małe, drobne czyny, kultywujące istotę życia, nie składają się na cudowne poczucie spełnienia i wewnętrznej radości? Czy chwila beztroskiej zadumy nad światem nie jest już krokiem w stronę prawdziwego cudu? 
Ocena: 7/10  

Za udostępniony egzemplarz książki bardzo serdecznie dziękuję portalowi Sztukater:))
 

Komentarze

 1. Jaka urokliwa i klimatyczna okładka! :)
  Aż chce się do niej zajrzeć i zerknąć, co jest w środku. Twoje pytania w podsumowaniu sprawiły, że musiałam przystanąć i troszkę pomyśleć, świetna recenzja! Gratuluję!

  http://dzikie-anioly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się okładka. Myślę, że taka książka dobrze mi zrobi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zajrzę, ale w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli po prostu książka o pozytywnym myśleniu? Pomysł w miarę, ale nie widzę większej potrzeby rozkładania tego tematu na czynniki pierwsze. Może książka by mnie jednak przekonała? ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazwyczaj nie czytałam takich pozycji, ale Twoja recenzja w jakiś sposób mnie zachęciła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm raczej nie czytam takich książek, ale trzeba przyznać, że okładka ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej książka nie dla mnie, ale nie mówię definitywnie nie - może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudna okładka. Z pewnością przeczytam. Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Tematycznie nie jestem zainteresowana książka. Nie czytuję poradników o pozytywnym myśleniu. Ja w ogóle nie czytuje poradników...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ulubiłam sobie takie książki jakiś czas temu i chociaż już po nie nie sięgam, to jednak przeczytam, jeśli wpadnie mi w ręce. Wierzę, że nastawienie może wiele zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie piękne robisz te zdjęcia, aż chce się przeczytać książkę z tego tylko powodu ;)
  Co do samej lektury, to jakoś mi ezoteryką zapachniało...Zdecydowanie nie dla mnie, mam mieszane uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na początku myślałam, że to powieść, a tu mamy poradnik:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Poradniki są zdecydowanie nie dla mnie, dlatego wątpię, że sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Takich książek raczej nie czytam, ale może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja wierzę, że nasze myśli mogą kreować naszą rzeczywistość. Coś w tym jest. To na pewno ciekawa publikacja :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Też myślałam, że to powieść, a tu proszę!

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ładna okładka. Z książką w takim stylu nie miałam jeszcze okazji się spotkać, więc może warto to zmienić. Twoja recenzja jak zawsze bardzo ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka dla mnie. Wszystko zależy od naszych myśli... Trzeba myśleć pozytywnie, a wtedy żyje się lepiej! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Okładka piękna, ale ja nie wierzę w takie książki, niestety :) Poradniki nic mi nie dają :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zachęciłaś mnie :) Jeśli tylko będę miała okazję, chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Na razie nie mam na nią chęci :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Utwór wydaje się być dość ciekawy. Myślę, że mogłabym spróbować przejść 40-dniowy kurs, który oferuje Gabriella Bernstein. :)
  ~Gaviota

  OdpowiedzUsuń
 23. "Nowy, ulepszony schemat myślenia..." - jestem ZA.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty