KTO NIE MARZY, TEN NIE ŻYJE, CZYLI "SCENARIUSZ Z ŻYCIA"


 W życiu każdego człowieka liczą się prawdziwe pasje i marzenia. Te potrafią go wznosić na życiowe wyżyny, pozwalają na podniebny lot, dzięki niewidocznym skrzydłom, które marzenia trwale mocują w naszym ciele. Tak, marzenia wnoszą w życia człowieka ten niezawodny pierwiastek szczęścia i spełnienia, dając tym samym niezbitą pewność, że nie żyjemy jedynie z dnia na dzień, nie wykorzystując w pełni uroków życia, ale wręcz przeciwnie, czerpiemy z niego kwintesencję radości i pomyślności.

Marzenia, wbrew powszechnie panującej opinii, nie są wcale zarezerwowane dla ludzi młodych, nastolatków żądnych przygód i nowych wrażeń, którzy mają w sobie wystarczająco siły i determinacji niezbędnej do realizacji celów pozornie niemożliwych. Nie, to tylko utarty schemat, który z dnia na dzień, wraz z rozwojem cywilizacji, staje się jedynie przeżytkiem. Bo czy pełna pasji emerytka, w pełni zaangażowana dotychczas w życie rodzinne, nie może wyrwać się z ograniczających ramion rutyny i zacząć żyć pod dyktando, głodnego nowych wrażeń, serca?

"Scenariusz z życia" to historia, zdradzonej przez męża, pięćdziesięcioletniej Marty, która wbrew dotychczasowej, biernej postawie, godnie przyjmuje swoje upokorzenie i w pełnej zgodzie z samą sobą, przepełniona nieznaną dotąd energią, rozpoczyna nowe, znacznie ciekawsze życie, bez marudnego partnera u boku. Kobieta, żyjąc dotychczas pod rodzinnym kloszem, zawsze pomocna, zawsze niezawodna, a przy tym ani trochę niedoceniana przez najbliższych, postanawia przejąć ster własnego życia, który wiele lat temu oddała apodyktycznemu mężowi, i zacząć w końcu walczyć o własne pasje i marzenia. Marta, mimo że zdradzona, w żadnym wypadku nie jest porzuconą ofiarą, która nie potrafi pogodzić się z niesprawiedliwym losem. Wręcz przeciwnie. Jej postawa jest godna naśladowania. Kobieta, z uśmiechem na twarzy przyjmuje do serca bolesną prawdą, która staje się jedynie motorem do wielkich zmian w jej życiu. Zmian, które obwicie zaowocują w jej własnym ogrodzie marzeń i pasji.

„Scenariusz z życia” to powieść przepełniona radością i optymizmem, gdzie pojawiające się niespodziewanie na horyzoncie problemy, w żadnym wypadku nie urastają rozmiarem do prawdziwych tragedii, ale stają się jedynie ogniwem do kolejnych, czasem niezbędnych zmian w naszym życiu, których sami,z własnej woli, nigdy byśmy się nie podjęli. Główna bohaterka książki winna stać się doskonałym przykładem dla każdej kobiety, bowiem Marta, nie zważając na swój wiek i doświadczenie, otwarta jest na nadchodzące zmiany, odważnie wierzy w swoje możliwości, mimo, iż zdrada męża powinna przysporzyć jej całej palety kompleksów, które sprawnie przecież zawsze ograniczają i hamują realizację nawet najmniejszych marzeń.

Powieść napisana jest lekkim, zabarwionym nieco ironią, językiem, przepełnionym specyficznym humorem głównej bohaterki, który od razu przypada do gustu czytelnika. Nie sposób przy tej książce się nudzić, bowiem szalone i oryginalne pomysły głównej bohaterki oraz jej niesłabnący optymizm i pasja, są gwarantem doskonałej zabawy i rozrywki, idealnej wprost na letni, wakacyjny wieczór.
Szczerze polecam książkę, przede wszystkim, każdej kobiecie, bez względu na wiek i upodobania literackie. „Scenariusz z życia” bowiem w każdą z nas przeleje dużą porcję radości, ogrom życiowej energii oraz przede wszystkim niezbitej wiary w rzeczy pozornie niemożliwe. Kto wie, czy może po lekturze tego tytułu i Ty nie będziesz chciała dokonać pewnych odważnych zmian w swoim życiu, których wcześniej nie miałaś odwagi się podjąć?
Ocena: 7/10.
Książkę możecie wygrać w konkursie, zapraszam klik

Za udostępnienie egzemplarza książki bardzo serdecznie dziękuję Portalowi Sztukater.


Komentarze

 1. Bardzo pozytywna książka na pozytywny czas wakacji - będę o niej pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak pięknie napisałaś o tej książce :D
  Aż mam ochotę ją przeczytać zaraz i natychmiast!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjemna lektura na wakacyjny czas, może się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w trakcie tworzenia pracy konkursowej. Chętnie przeczytam książkę, więc mam nadzieję, że mi się poszczęści :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie optymistyczne powieści obyczajowe. Kurczę, muszę się sprężyc i wziąć udział w Twoim konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje się być piękną, pozytywną historią. W sam raz na wakacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię tą serię i jeszcze się na niej nie zawiodłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie lekkie, tchnące optymizmem książki są idealne wakacyjną porą, chętnie bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jeszcze w odniesieniu do tytułu posta dodam, że w którejś książce czytałam piękne słowa: "już od dawna przestałem marzyć. A kiedy człowiek przestaje marzyć, umiera". Samą książkę bardzo chcę poznać i na pewno wezmę udział w konkursie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka brzmi bardzo pozytywnie i pokrzepiająco i o dziwo nawet ja, chociaż głównie lubię czytać o smutku i nieszczęściu, mam ochotę po nią sięgnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię takie optymistyczne książki, chętnię sięgnę jak znajdę w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kupiłam niedawno tę książkę i teraz cieszę się, że ją mam. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie moje rejony literackie, z drugiej taka pozytywna opinia, że odnoszę wrażenie, że bardzo dobra książka przemyka mi koło nosa :) Może przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Skoro z tej książki bije taki optymizm, to postaram się ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Marta wydaje się silną kobietką, inne mogłyby się totalnie załamać:( ciekawa pozycja:):)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tytuł recenzji troszkę pokiereszowany :P Bardzo lubię serię Babie lato i chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lekka książka na letnie dni, z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 19. O tak! Potrzebuję humoru i takiej szalonej, lekkiej, ale mądrej książki, potrzebuję rozpaczliwie, będę ją miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie znam tej książki, ale w ten wakacyjny czas lubię sięgać po ciepłe, humorystyczne powieści, dlatego chętnie rozejrzę się za powyższą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 21. Widzę że idealna książka na lato :) będę się za nią rozglądać.

  OdpowiedzUsuń
 22. również bardzo lubię lektury z tej serii, więc pewnie i po tę książkę kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Mi już wystarczy, że książka wydana w serii Babie lato. Uwielbiam pozycje z tego cyklu. ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty