JAK TEN CZAS PŁYNIE, CZYLI PÓŁ ROKU ISTNIENIA BLOGA - KONKURS!


Już niedługo, bowiem 24.07.2014 mój blog będzie obchodził swoje pierwsze pół roku, odkąd postanowiłam wcielić w życie pomysł o blogowaniu. Pół roku, które nawet nie mam pojęcia, kiedy minęło. Czas chyba z sobie z nas wszystkich porządnie drwi, przyspieszając w ukryciu bieg wskazówek zegara...
Czas małych podsumowań będzie miał miejsce właśnie w dniu urodzin, a dziś pragnę zorganizować urodzinowy konkurs, który będzie trwać od dzisiaj do 24.07.2014. W puli nagród znajduje się aż pięć książek pochodzących z mojej własnej biblioteczki. Każdy tytuł był tylko raz czytany, więc jest w stanie prawie idealnym. Tytuły znajdujące się w puli nagród to: 

"Czas budzika" Jan Kamiński 
Jan Kamiński ma niesamowity dar opowiadania w sposób przaśny (przy czym przaśność jest zaletą, a nie wadą) o sprawach, a w zasadzie sprawie fundamentalnej: jak istniejemy w świecie danym nam przez boga/bogów/los/przypadek? Jesteśmy jednością, całością czy też wielością głosów, wielością potencjalnych istnień, które uwalniane są w zależności od okoliczności? W ilu światach żyjemy równocześnie? Czy okoliczności nas tworzą, wpływają na to, kim jesteśmy czy też my, a raczej drzemiące w nas demony tworzą te okoliczności? Ile dybuków/duchów/potencjalnych istnień nosi każdy z nas w sobie i czym jest istnienie/trwanie, gdy rozpisane jest na wiele głosów? Kim jesteś jeśli jest was wielu? – zdaje się pytać Kamiński. I czy na pewno jesteś, skoro on, ten drugi, także jest, w tym samym miejscu, czasie?


"Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi
W świecie terroru nie ma miejsca na przyjaźń.
A może jednak? W zniszczonej przez kataklizmy Ameryce rządzą terror i przemoc. Dwójka młodych bohaterów Mahlia i Mouse ucieka z targanych wojnami Zatopionych Miast do dżungli. Gdy już wydaje się, że w końcu są bezpieczni, odnajdują rannego Toola – genetycznie modyfikowaną istotę, człowieka ze zwierzęcymi genami, którego ściga oddział żądnych zemsty żołnierzy. Mouse trafia do niewoli. Mahlia musi podjąć decyzję – ratować przyjaciela, ryzykując życie, czy może kontynuować ucieczkę do miejsca, z którym wolność będzie możliwa? “Zatopione miasta” to zachwycająca powieść o wojnie, przyjaźni, lojalności i o wyborach, jakie ludzkość musi podjąć, aby uniknąć katastrofy. Nowa powieść autora “Nakręcanej dziewczyny” i “Pompy numer sześć”! Paolo Bacigalupi znów udowadnia, że jest jednym z 

najlepszych młodych pisarzy fantastycznych!  


 "Kabalista z Pragi" Marek Halter
Przy wejściu do praskiego getta wznosi się pomnik, którego nie odważyli się zniszczyć ani naziści, ani Rosjanie. To posąg Maharala, największego kabalisty wszystkich czasów, tego, który z błota stworzył Golema, byt na ludzkie podobieństwo. Pod koniec XVI wieku getto w Pradze znów płonęło i spływało krwią podczas kolejnego pogromu. Wnuczka Maharala, gdy zamordowano i poćwiartowano na jej oczach męża, zaczęła prosić dziadka, by stworzył siłę zdolną uratować Żydów od zagłady. Kabała, tajemna droga do mądrości, powiada, że człowiek cnotliwy może – na równi z Bogiem – stworzyć życie jedynie dzięki sile Słowa. Maharal, po usilnych błaganiach ukochanej wnuczki i kobiet z getta, zgodził się stworzyć Golema, istotę z błota, mającą niezwykłą siłę. Czy jednak stosowanie siły może naprawdę doprowadzić do pokoju? W ożywionym tchnieniem Maharala Golemie ożywają także uczucia. A kiedy uświadomi sobie swoją kondycję – zwróci się przeciwko tym, którzy wydobyli go z nicości. W tej fascynującej powieści, przesyconej erudycją i emocjami, Marek Halter przenosi czytelnika do świata Żydów Europy środkowej okresu renesansu, ówczesnych odkryć astronomicznych i wojen religijnych. Łącząc fikcję z rzeczywistością i z najbardziej współczesnymi problemami, zapoznaje nas z tajemnicami Kabały, z opowieściami i legendami, przekazanymi ludzkości przez naród żydowski.

"Wysłanniczka" Stephen Miller 
Znakomity, rozgrywający się współcześnie thriller o ataku terrorystycznym z użyciem broni biologicznej. Studium psychologiczne terrorystki, która jest także ofiarą swojej okrutnej gry. Panorama współczesnej Ameryki, która jest synonimem Zachodu (kontrasty społeczne, zachłanność, konsumpcjonizm, pogarda dla tych, którzy nie spełnili się w świecie amerykańskich marzeń).W świecie coraz większych zagrożeń, uśpionych komórek tajnych organizacji i niewidzialnych wrogów ta książka opowiada o wojnie z terroryzmem w sposób niezwykle emocjonujący, a zarazem głęboko ludzki. Daria jest młodą fanatyczną terrorystką i nosicielką śmiercionośnego wirusa ospy. Pewnego dnia zostaje wysłana do Nowego Jorku jako rzekoma dziennikarka, by tu roznosić wirus i przynieść śmierć milionom niewinnych ludzi. Jest „strzałą”, która ma ugodzić znienawidzonego zachodniego szatana. 


"Sztokholm Stiega Larssona" Wojciech Orliński 

Fascynujący przewodnik po stolicy (i nie tylko!) Szwecji śladami bohaterów i autora kultowej trylogii Millennium. Dzięki temu tytułowi odkryjesz na nowo Sztokholm, miejsca opisane w powieściach Larssona - i przedstawione w ich ekranizacjach - oraz zobaczysz to, co... nie istnieje. A wszystko w formie pięciu niezapomnianych spacerów - dreszcz emocji gwarantowany!
Unikalne zdjęcia przygotowane z myślą specjalnie o "Sztokholmie...", archiwalne fotografie nigdy wcześniej niepublikowane. Ekskluzywne treści, przejrzysty układ, praktyczne mapy. Pierwszy tego typu przewodnik dotyczący twórczości Stiega Larssona w Polsce! Sztokholm, który (nie) istnieje. (opisy i zdjęcia książek pochodzą ze strony lubimyczytac.pl)

 
Co trzeba zrobić, by wygrać książkę? 
1. Należy zgłosić się w komentarzu pod tym postem (zgłoszenie powinno zawierać adres e-mail) oraz wybrać dwa tytuły książek, które chciałoby się wygrać w konkursie.
2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest pozostanie obserwatorem mojego bloga.
3. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby mające adres zamieszkania w Polsce. Nie wysyłam nagrody za granicę.
4. Konkurs trwa od 06.07.2014 - 23.07.2014 (do godz. 23:59)
5. Zwycięzca zostanie wybrany drogą losowania i otrzyma dwie wybrane przez siebie książki!
6. Opublikowanie posta z wynikiem konkursu nastąpi 24.07.2014r. Do zwycięzcy wyślę maila z informacją o wygranej. Jeśli w ciągu 3 dni nie dostanę danych do wysyłki, nastąpi ponowne wylosowanie zwycięzcy. 


ZAPRASZAM WSZYSTKICH SERDECZNIE DO ZABAWY!:)

Komentarze

 1. Masz rację, czas szybko leci.
  Gratuluję pół roku blogowania i życzę kolejnych :)
  oczywiście zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Sandi Cullen
  e-mail: niunia3_17@o2.pl
  wybieram:
  "Wysłanniczka" Stephen Miller
  "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi
  wstawiam banerek na mojego bloga aby więcej osób dowiedziało się o konkursie
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No patrzcie państwo, pół roku! Wprawdzie nie obserwuję od tak dawna, ale jednak ten czas leci zadziwiająco :)

  e-mail: weronika.makuch96@gmail.com
  Książki: "Czas budzika" Jan Kamiński i "Wysłanniczka" Stephen Miller

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej to chyba tylko ja swoje pół roku przegapiłam:) dziś rano sobie o tym myślałam i... to już minęło:)szok, ten czas mnie zadziwia nieustannie:) serdeczne gratulacje:) W konkursie nie wezmę udziału, bo tonę w książkach, ale wszystkim życzę powodzenia:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. "Czas budzika" i "Kabalista z Pragi"
  E-mail: magda38912190@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję tego pół roku i życzę wytrwałości w dalszym prowadzeniu bloga :)
  Obserwuję jako: Ayu Yamada
  e-mail: ayuyamada@wp.pl
  Wybieram "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczka" Stephen Miller.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Wybieram: "Czas budzika" i "Wysłanniczkę"
  Adres e-mail: bujny777@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się. :)
  Adres: paul75i1@wp.pl
  Obserwuję jako : paul75i1
  Wybieram "Kabalistę" z... " i "Wysłanniczkę " :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się.
  emial: drugaa.18@gmail.com
  Obserwuję jako: Angie Kwiatonators
  Wybieram "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczka" Stephen Miller

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście ten czas szybko mija! Gratuluję wspaniałego pół roku bloga i życzę wielu kolejnych takich okazji do świętowania!

  Zgłaszam się :)

  e-mail: misswhisper@onet.eu

  Wybieram: "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczkę" Stephen Miller :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję :D i życzę dalszych sukcesów!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję pół roku rzetelnego blogowania!
  Zgłaszam się ! :)
  Obserwuję jako: Zimne dłonie.
  Wybieram: "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczka" Stephen Miller
  e-mail: zimne.dlonie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana wszystkiego najlepszego z okazji pół roczku bloga i życzę dalszych owocnych latek blogowania.

  Oczywiście do konkursu

  Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Melania
  Wybieram: "Wysłanniczka" S. Miller i "Zatopione miasta" P. Bacigalupi

  E-mail: melak@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się ;D
  Obserwuję jako : Caroline
  Wybieram : Zatopione miasta i wysłanniczkę
  e-mail : kaka23.06@amorki.pl

  Gratuluję tych 6 miesięcy [ u mnie też już coś koło tego mija, ale na razie blogowanie nie idzie najlepiej, więc nie robię konkursów, bo nie mam nawet za bardzo co rozdawać :c ]

  OdpowiedzUsuń
 14. Ojej, to już! Gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz wytrwałości.
  Do konkursu zgłoszę się także :)
  Obserwuję jako: nieidentyczna
  Mój mail: zuniek@onet.pl
  Wybieram:"Czas budzika" i "Wysłanniczkę"

  OdpowiedzUsuń
 15. Pół roczku to jest coś ;)
  Ja już chyba skończyłam ;)
  Zgłaszam się z przyjemnością, a chciałabym:
  "Sztokholm Stiega Larssona" i "Wysłanniczkę"

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Po pierwsze: serdeczne gratulacje!
  Po drugie: zgłaszam się!
  Wybieram:
  1. Wysłanniczkę
  2. Czas budzika

  elementarz90@gmail.com

  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratulacje :)
  Zgłaszam się!
  E-mail: sylwka.sk91@wp.pl
  Obserwuję jako: Sylwka S.
  Wybieram:
  1. Wysłanniczka
  2. Zatopione miasta

  OdpowiedzUsuń
 18. zglaszam się (:
  email: olga_pat@o2.pl
  1. Sztokholm Stiega Larssona
  2. Wysłanniczka

  OdpowiedzUsuń
 19. Również się zgłaszam. Adres: zielonomi939@gmail.com. Wybieram: "Wysłanniczka" Stephen Miller, "Sztokholm Stiega Larssona" Wojciech Orliński.
  Z tego miejsca składam też najserdeczniejsze życzenia!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Czas mija niesamowicie szybko...

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluję :) Wszystkiego naj, naj, naj :)
  Mój bloga ma już 5 miesięcy - zapraszam na konkurs :)
  Zgłaszam się po:
  "Wysłanniczkę" i "Sztokholm Stiega Larssona"
  kwiatusia1@gmail.com
  obserwuję jako kwiatusia

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się po "Wysłanniczkę" i "Sztokholm Stiega Larssona"! :)

  bythewayyy7@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgłaszam się jako Mała Pisareczka!
  krytykbook@gmail.com
  Tytuły: "Zatopione miasta" i "Czas budzika" :D
  Obserwuję nieustannie!!
  Pozdrawiam!


  OdpowiedzUsuń
 24. Gratuluję! Recenzowanie książek to nie tak proste zajęcie, jak się większości wydaje, także wytrwałości!

  OdpowiedzUsuń
 25. Czas biegnie bardzo szybko, ale oby było jak najwięcej takich rocznic :-*
  Zgłaszam się jako Agnieszka Em
  zaciszeagnieszki@wp.pl
  Czas Budzika, Wysłanniczka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgładzam się po "Kabalistę z Pragi" i "Wysłanniczkę".
  Obserwuję jako Wiki.
  wiki.t@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. Gratuluję rocznicy!
  Zgalaszam się.
  Obserwuję jako awiola
  Wybieram Wysłanniczkę i Zatopione miasta.

  OdpowiedzUsuń
 28. Mój email: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: ma ra
  Wybieram "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi oraz "Wysłanniczka" Stephen Miller
  mara180893@gmail.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Obserwuję jako jeke
  jeke5@wp.pl
  Wybieram: "Sztokholm Stiega Larssona" Wojciech Orliński i Wysłanniczkę"
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 31. Witaj :)
  Ho ho pół roku to szmat czasu! Najszczersze gratulacje i obyś była tu z nami jak najdłużej.
  Obserwuję Cię odkąd się pojawiłam w sieci. Twój blog był jednym z pierwszych który szczególnie mocno przypadł mi do gustu. Jest naprawdę super! :) Obserwuję Cię jako Ewelizarda.
  A jakie bym chciała wygrać książeczki to hmmm...kusi mnie recenzja "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczka" Stephen Miller
  Moja poczta to: ewajulianowak@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Zgłaszam się.
  Obs. jako: villemo
  justynadzielska@onet.pl
  Wybieram: ''Wysłanniczkę'' i ''Zatopione Miasta''

  OdpowiedzUsuń
 33. obserwuje jako futrzak1694
  mail ewcius1991@vp.pl
  wybieram "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Kabalista z Pragi" Marek Halter

  OdpowiedzUsuń
 34. Ty pól roku, a ja roczek. Gratuluję!
  Zapraszam do mojego konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Chciałabym "Czas Budzika" i "Wysłanniczkę" :)
  melomanka80@poczta.onet.pl
  obserwuję bloga jako Gusia Smakusia

  OdpowiedzUsuń
 36. Jak ten czas szybko leci. Gratuluje pół roczku bloga! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 37. Gratuluję! Choć myślałam, że to już więcej niż pół roku. Powodzenia w dalszym blogowaniu!
  Obserwuję jako: Alicja Gruca
  Mail: alicja.gruca@op.pl
  Wybieram:
  "Wysłanniczka" Stephen Miller
  "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi

  OdpowiedzUsuń
 38. Gratuluję, pół roku to już poważna cezura! Zgłaszam się! Wybieram "Sztokholm" i "Czas budzika".
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Paulina (polina4@tlen.pl)

  OdpowiedzUsuń
 39. Potwierdzam! Czas leci tak szybko, że nawet ja sama się dziwię jak to jest możliwe :) Gratuluję okrągłej rocznicy i oby tak dalej!
  Wybieram: "Kabalistę z Pragi" i "Sztokholm". Mail: jupylla@yahoo.pl i obserwuję jako justine :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Zgłaszam się. Wybieram: Wysłanniczka, Zatopione miasta
  email: chmielewska_a@o2.pl
  obserwuję jako: Aga CM

  OdpowiedzUsuń
 41. Witaj! :) Gratuluje pół roku prowadzenia bloga, jest wspaniały, miło mi tu gościć :) Życzę dalszych sukcesów.
  Zgłaszam się do konkursu, wybieram następujące książki: "Czas budzika", oraz "Kabalista z Pragi"
  Mój e-mail: Neronix87@wp.pl
  Obserwuję jako: Zanolis Piksel
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Mi bardzo spodobały się "wysłanniczka" i "Sztokholm Stiega Larssona"
  Obserwuję jako Dominika Róg mail: dominika.nawidelcu@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 44. Oczywiście, że się zgłaszam ! :)
  Obserwuję jako: Paulina Tomczyszyn
  Wybieram: "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczka" Stephen Miller
  e-mail: paulina.tomczyszyn96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 45. Zgłaszam się! :)
  Obserwuję jako: Daria Dolata
  e-mail: daria.dolataaa@gmail.com
  Wybieram: "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi i "Wysłanniczka" Stephen Miller.

  OdpowiedzUsuń
 46. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: patrycja marika
  E-mail: mentally887@gmail.com
  Mój wybór padł na: "Wysłanniczkę" oraz "Zatopione miasta".
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 47. Zgłaszam się. :)
  Obserwuje jako: Mysterka
  email: mysterkablog@gmail.com
  Wybieram: ,,Zatopione miasta" i ,,Wysłanniczkę"

  OdpowiedzUsuń
 48. Gratuluję :)
  Wybieram "Zatopione miasta" i "Wysłanniczkę". Mój mail: asikkk2@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 49. Zgłaszam się;)
  obserwuję jako: Ilona N.
  wybieram "Wysłanniczka" Stephen Miller i "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi
  zielonaherbataaaa@wp.pl
  pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 50. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 51. Zgłaszam się!
  obserwuję jako: Potwory i spółka
  wybieram Wysłanniczka i Zatopione Miasta
  e-mail: sweetdreams880612307@gmail.com
  Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 52. Obserwuję jako: Radha
  Wybieram: Wysłanniczkę i Zatopione Miasta
  e-mail: radhafcb@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 53. Zapraszam na bloga z konkursami/rozdaniami, możesz dodać także swój konkurs ; )
  http://blogowekonkursy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 54. obserwuje Cartotte.de.cros
  Wybieram zatopione miasto i kabalista z pragi
  email kama123koma@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 55. obserwuję jako : boou
  książki jakie wybrałam to : kabalista z Pragi oraz Sztokholm Stiega Larssona
  mail : boo_oo@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 56. Wybieram "Zatopione Miasta" i "Wysłanniczka" :)
  pamela.basara@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 57. Zgłaszam się.
  Wybieram "Wysłanniczka" i "Kabalista..."
  Obserwuję jako lotusflower.
  elaluczkow@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 58. Zgłaszam się.
  "Czas budzika" i "Zatopione Miasta"
  elmo13@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 59. Gratuluję jubileuszu :)
  mój mail: urszula.adamska@o2.pl
  Wybieram "Zatopione Miasta" oraz "Wysłanniczka"
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 60. gratuluje i podziwiam - ja ciągle nawet nie mogę się zabrać do założenia bloga;)
  obserwuję jako Kalinda Avokado
  email: swiezeavokado@gmail.com
  1. Sztokholm Stiega Larssona
  2. Wysłanniczka

  OdpowiedzUsuń
 61. hej, gratuluje wytrwałości! :)
  zgłaszam się do konkursu, wybieram "Kabalista z Pragi" i "Czas budzika" mój email to wiedenskisernik@gmail.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 62. Gratulacje ;))
  Obserwuje jako Nata lia
  Wybieram :
  "Czas budzika" Jan Kamiński
  "Wysłanniczka" Stephen Miller

  e-mail : nataliawirek@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 63. Przy dobrej zabawie czas zawsze szybko płynie :)

  Obserwuje jako: Kamila Jarzyna
  Email: jarzyna.kamilaa@gmail.com

  Bardzo chciałabym wygrać:
  "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi - Dla siebie
  "Wysłanniczka" Stephen Miller - Dla przyjaciółki :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 64. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako: Jolanta K.
  Wybieram 'Wysłanniczkę' i 'Zatopione miasta'.
  e-mail: jolciaa13035@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 65. Zgłaszam się! emiskoczek@gmail.com
  "Czas budzika" "Wysłanniczka"

  OdpowiedzUsuń
 66. Zgłaszam się!
  E-mail: marlenabaryla20@gmail.com
  Wybieram:
  1. Wysłanniczka
  2. Zatopione miasta

  OdpowiedzUsuń
 67. Zglaszam się !
  email: natalia2079@wp.pl
  Wybieram :
  a) Wysłanniczka
  b) Zatopione miasta

  OdpowiedzUsuń
 68. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako: xoxo
  Wybieram 'Wysłanniczkę' i 'Zatopione miasta'.
  e-mail: xoxo20031996@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 69. zgłaszam się po 'Wysłanniczkę' i 'Sztokholm'
  dorota_wysocka@epf.pl

  OdpowiedzUsuń
 70. Zgłaszam się i ja:)
  Obserwuję jako Natalia M
  nmagier@gmail.com
  a wybieram "Wysłanniczka" Stephen Miller
  "Zatopione miasta" Paolo Bacigalupi

  OdpowiedzUsuń
 71. Gratuluję!
  Obserwuję jako skahio
  email: krzyzanskahio@gmail.com
  Wybieram "Wysłanniczkę" oraz "Sztokholm" :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 72. Zgłaszam się i życzę stu lat trwania. Chętnie przeczytam "Kabalistę z Pragi" oraz "Wysłanniczkę".
  Obserwuje jako Marzena Strawa
  batonzo@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty