WARTOŚCIOWY "ZAKLINACZ CZASU"Człowiek XXI wieku wydaje się być wolnym, nieograniczonym żadnymi węzłami obywatelem. Pan swojego losu - jednomyślnie przyznamy. Wszystko znajduje się w zasięgu jego nieposkromionej ręki. Współczesny człowiek ciągle gna do przodu, chce jeszcze więcej w jeszcze krótszym czasie. Nie ma w zwyczaju na chwilę przysiąść i łapać ten moment, który właśnie trwa. Człowiek skupiony jest tylko na tym, co czeka go za chwilę. Precyzyjnie i skrupulatnie, z dokładności niemal co do sekundy, opracowuje swój plan działania na przyszłość. Lecz tu los musi go zaskoczyć, bezczelnie pokazując rogi. W każdej chwili może przerwać jego niezłomną pracę, kończąc jego szybkie życie w najmniej spodziewanym momencie. Dopiero w obliczu śmierci człowiek uświadamia sobie sprawę ze swojej małostkowości. Wszystko co budował przez tyle lat, zdaje się być niczym w chwili śmierci. Żałuje każdej chwili, którą zamiast spędzić u boku rodziny, tracił trwając ciągle w swojej gonitwie po to, co złudnie przynosić miało prawdziwe szczęście. 
"Zaklinacz czasu" to książka, która ujawnia wszystkie przywary ludzkie, jego ciągłą i bezcelową gonitwę i chęć nieograniczonej władzy nad wszystkim. Na przykładzie trzech ludzi: człowieka pierwotnego nazywanego Ojcem Czasu, zakompleksionej współczesnej dziewczyny i schorowanego,  bogatego starca, pokazuje jak człowiek bezczelnie igra ze swoim  życiem, nie potrafiąc docenić tego, co posiada. 
Samobójstwo i nieśmiertelność - dwa wzajemnie wykluczające się pojęcia, które człowiek pragnie ujarzmić, chcą zostać panem swojego losu, zapominając przy tym, że przecież każdy człowiek ma z góry indywidualnie określoną długość życia, na którą nie powinien mieć żadnego wpływu, bo wszystko co boskie, ma przecież jakiś ukryty cel.
Książka jest swoistą lekcją dla każdego czytelnika, który zagubił się we współczesnym świecie. W przepięknie opowiedziany sposób, przypomina nam, co w naszym życiu ma prawdziwie największą wartość. 
Polecam ją każdemu, niezależnie od płci, wieku i upodobań literackich. Powieść należy do kategorii książek, które niezwłocznie trzeba przeczytać w swoim życiu.

Z czystym sumieniem oceniam ją na 6/6. 

A na koniec moich przemyśleń, zamieszczam cytat, który jest kwintesencją tej książki:
"-Bóg nie bez powodu wyznacza kres ludzkich dni. 
- Co to za powód?
- Żeby nadać każdemu znaczenie."

 

Komentarze

  1. Czytałam i również polecam, trafiła na listę najlepszych w tym roku i zdecydowanie tam pozostanie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. No, no maksymalna nota zobowiązuje :) książkę dodaję do czytelniczych planów :D

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty