LUTOWE NOWOŚCI

KSIĄŻKOWE PREMIERY W MIESIĄCU LUTYM, NA KTÓRE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

 

Przegląd lutowych premier rozpoczęłam od swojego ulubionego wydawnictwa - Znak. Ogromne promocje, wiele ciekawych konkursów i przede wszystkim interesujące mnie tytuły sprawiły, że od ostatnich miesięcy z ogromną chęcią zaopatruję się w nowe książki dokładnie w tym wydawnictwie.

A co planuje kupić z lutowych premier? Oto lista trzech szczególnie interesujących tytułów:

 

  1. "Weiser Dawidek" Paweł Huelle. 

 

 

 

Dlaczego akurat ta książka? Przede wszystkim chciałabym rozpocząć przygodę czytelniczą z tym poczytnym autorem , ze wstydem i żalem muszę przyznać, że nie przeczytałam ani jednego tytułu, niestety, a recenzje książek autora mówią same przez siebie. 

 

Oto oficjalny opis książki: 

"Kim jest tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami Weiser Dawidek? I co się z nim stało, kiedy zniknął pewnego upalnego lata w niewyjaśnionych okolicznościach?
Weiser Dawidek” to magiczna, pełna uroku opowieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania. Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana już do klasyki polskiej literatury. Przetłumaczona na piętnaście języków, w 2000 roku została zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego." 

 

2. "Zimowa opowieść" Mark Helprin. 

 

 

Już sam tytuł i okładka niezmiernie zachęcają do zapoznania się z historią. Zimowy pejzaż od zawsze niezmiennie kojarzy mi się z nostalgią, uczuciem, ale przede wszystkim z ogromnym spokojem. I tego też oczekuję od tej książki - dawkę prawdziwie romantycznej, przepięknej opowieści!

Poniżej oficjalny opis książki:
 "Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.
Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los.
Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej."


 

3. "Zorkownia" Agnieszka Kaluga. 

 

 
Dlaczego akurat ta pozycja? Książka zainteresowała mnie przede wszystkim swoim mądrym przesłaniem. Z oficjalnego opisu książki możemy się dowiedzieć, że odkrywane są w niej na światło dzienne, problemy głębokie, które poruszą każdą strunę w naszym sercu. 
 
Opis książki jest następujący:
„Patrzę, jak dzieci chlapią się wodą, biegają umorusane, na bosaka. Chłonę ich radość i czuję przeogromne szczęście, że mogę na to patrzeć wolna od zwierzęcego bólu akurat tu i teraz.
Mam obowiązek widzieć rzeczy, smakować rzeczy, cieszyć się nimi.”
Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

Zorkownia to zapis najpełniej przeżytych chwil i kilkanaście pięknych zdjęć z życia. To poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. To wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze.

Zorkownia otrzymała trzy wyróżnienia w konkursie Blog Roku 2011". I to na razie tyle jeśli chodzi o lutowe premiery w wydawnictwie  Znak. Z kolejnym wpisem, kolejne ciekawe pozycje. Pozdrawiam! 

 

 

Komentarze

Popularne posty